Hipochondrinis sutrikimas

F 45.2 Hipochondrinis sutrikimas

Pagrindinis šio sutrikimo požymis yra susirūpinimas, kad sergama viena ar daugiau sunkių ir progresuojančių somatinių ligų. Pacientai pateikia nuolatinių somatinių nusiskundimų ar nuolatinį susirūpinimą savo sveikata. Normalūs ar įprastiniai pojūčiai, išvaizda pacientų traktuojami kaip nenormalūs ir keliantys rūpestį, o dėmesys paprastai koncentruotas tik ties vienu ar dviem kūno organais ar sistemo­mis. Pacientas gali įvardinti tą susirgimą, kurio bijo, tačiau net ir tada jo įsitikinimo laipsnis bei tariamo susirgimo pasirinkimas gali keistis atskirų konsultacijų metu; pacientas neretai sutinka, jog be pagrindinio susirgimo gali egzistuoti ir papildomų ligų.
Diagnostika
Tiksliai diagnozei nustatyti reikalingi abu žemiau pateikti požymiai:
· nuolatinis įsitikinimas, jog pateikiamą simptomą ar simptomus sukelia bent viena rimta somatinė liga, nepaisant to, jog pakartotiniai medicininiai tyrimai nerodo jokios somatinės šių simptomų priežasties, arba nuolatinis susirūpinimas dėl tariamo kūno formos defekto;
· nuolatinis nesutikimas su dauguma gydytojų įtikinėjimų ar patarimų, jog nėra jokios somatinės ligos ar sutrikimo, kuris patvirtintų turimus simptomus.